Blog

Awesome Blog
خانهپیتزاپیتزا رولی

🍕😊پیتزا رولی

آب را کمی حرارت دهید تا ولرم شود. مراقب باشید که آب خیلی گرم نشود. بسته خمیر مایه را در ظرفی ریخته و با یک پیمانه (۲۰۰میلی لیتر) از آب ولرم مخلوط کنید.


مواد لازم:

پودر خمیر پیتزا رشد: 1 بسته
آب ولرم: 250 میلی لیتر
روغن: 65 میلی لیتر
پنیر موزارلا رنده شده: 110 گرم
پنیر پارمزان : 2قاشق غذاخوری
پپرونی: 100گرم
سس کچاپ : به مقدار لازم
😊آماده سازی :
_آب را کمی حرارت دهید تا ولرم شود. مراقب باشید که آب خیلی گرم نشود. بسته خمیر مایه را در ظرفی ریخته و با یک پیمانه (۲۰۰میلی لیتر) از آب ولرم مخلوط کنید.
_پودر خمیر پیتزای رشد را در یک ظرف بریزید. مخلوط خمیر مایه و آب را به آن اضافه کنید و کمی با قاشق مخلوط نمایید. روغن را هم اضافه کنید و کمی مخلوط کنید. یک چهارم پیمانه آب باقی مانده را کم کم اضافه نمایید، تا اندازه ای که خمیر حاصل نه خیلی سفت باشد و نه آنقدر نرم که به دست بچسبد. (ممکن است همه آب مورد نیاز نباشد). به خوبي ورز دهيد تا خمیر لطيف و يكنواختی بدست آید.
_داخل ظرفی را با مقدار بسیار کمی روغن چرب کنید. خمیر را در ظرف گذاشته و روی آنرا با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید. یک حوله مرطوب روی آن بیندازید و آن را به مدت 1 تا 2 ساعت در محلی گرم ( 30 تا 35 درجه سانتی گراد) قرار دهيد تا کاملا تخمیر شده و ور بيايد و حجم آن زیاد شود.
_سطح کار را آرد‌پاشی کنید. خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید. سپس با وردنه به شکل مستطیل آن را پهن کنید. به طوری که ضخامت خمیر نیم سانتی متر شود. اگر خمیر به راحتی پهن نشد یا چسبنده بود، کمی آرد روی خمیر بپاشید. البته افزودن زیاد آرد، تردی و لطافت نان را از بین می برد.
_سطح خمیر را با سس کچاپ، بپوشانید. نصف پنیر موزارلا، پارمزان و پپرونی را روی خمیر بچینید. باقی پنیر موزارلا را روی آن بریزید. سپس خمیر را رول نمایید و برش هایی به قطر 2.5 سانتی متر بدهید.
_فر را 15 دقیقه قبل از پخت، روشن کرده و با دمای 180 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید.
_به مدت 20 دقیقه در طبقه وسط فر قرار دهید. تا رویه آن طلایی شود. 😊به همین سادگی به همین خوشمزگی
#پیتزا #رشد #رسپی #خوشمزه #خلاقیت #به_همین_سادگی #به_همین_خوشمزگی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند